• Bc. Jana Ustohalová

• Mám 25 let praxi jako novinářka ve zpravodajských médiích (MF Dnes a Deník N) a dalších. Zajímají mě témata jako regionální události a politika, investigativní kauzy, reportáže z regionů, lidská práva, postavení menšin, sociální oblast, rozhovory s inspirativními osobnostmi a další.

Za svou práci jsem získala dvě Novinářské ceny a čtyři nominace.

Učím praktické psaní na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a vedu kurzy žurnalistiky pro středoškoláky.

Jsem autorkou a spoluautorkou námětů a scénářů k několika dokumentárním filmům pro ČT (např. Gepardi v kleci o mimořádně nadaných dětech).

nabídnu studentům a studentkám interaktivní kurzy žurnalistických žánrů (zpráva, reportáž, rozhovor, glosa), praktického psaní a také diskuzi o tématech, kterými se média zabývají.