• Mgr. Milada Pytelová

• Narodila se v Brně, kde také vyrostla a studovala. V té době její život nejvíce formovala turistická skupina Kompas a rodiče, oba působící na brněnské univerzitě. Absolvování studia matematické informatiky na PřF MUNI na začátku devadesátých let jí otevřelo dveře do mnoha dalších oborů.  Nejdříve to byla ekonomie a mnohaleté působení na ESF MUNI, kde v rámci doktorandského studia vyučovala Teorii portfolia, Pojistnou matematiku, Podnikové informační systémy. Poté následovalo působení v bankách a ve firmách, kde teorie přeměnila na úspěšné realizace ERP systémů.

Několik let působila v Ústavu pro jazyk český AV ČR a v Etnologickém ústavu AV ČR, kde se podílela na vydávání slovníku a tvorbě knihovnických a specializovaných databází.

Již od devadesátek je velmi aktivním členem Mensy Česko. Působení v Mense ji přivedlo k mnoha zajímavým projektům. V rámci projektu Podporujeme nadané děti pro budoucnost přednášela ředitelům škol na mnoha místech v celé republice o nutnosti podpory nadaných dětí při vzdělávání.  Podpora vzdělávání dětí ji přivedla jednak k doplnění kvalifikace na učitele matematiky pro střední školu, ale hlavně k pedagogickému působení ve školách.  Nyní učí na Filipce Blok příroda a Informatiku.