• Mgr. Zdeněk Hromádka, Ph.D.

• Vystudoval jsem na Pedagogické fakultě v Brně obory fyzika a matematika (magisterské studium) a obor pedagogika (doktorské studium). Hned po škole (vlastně po civilní službě) jsem nastoupil jako učitel fyziky a matematiky na Masarykově základní škole v Brně na ulici Zemědělská, kde učím dodnes. Během doktorského studia i později jsem na Masarykově univerzitě vyučoval řadu předmětů: Didaktika fyziky, Environmentální výchova, Základy pedagogické metodologie, aj. Na Přírodovědecké fakultě učím předmět Obecná didaktika, ve kterém se studenty snažím především motivovat k tvořivé didaktické práci vedoucí k naplňování smělých výukových cílů.

Vážně se zabývám environmentální výchovou, také jako kvalifikovaný koordinátor na ZŠ. Svůj zájem o ekologii promítám i do produkce hudební skupiny Zelené koule, jíž jsem zakládajícím členem. Jsem také frontmanem hudební skupiny Těleso, která produkuje výhradně písně zaměřené na fyziku a fyzikální zákony.

Jsem tvůrce výukových pomůcek a učebních materiálů, z nichž některé jsou k dispozici na platformě Metodického portálu RVP CZ.

V odborných publikacích se zaměřuji především na problematiku environmentální výchovy, didaktiky fyziky a kritického myšlení. Jsem také autorem knihy pro děti Robotka Dorotka, kterou jsem původně napsal pro své děti.

budu nabízet volitelný předmět Přírodověda pro humanisty (předmět zaměřený na kritické myšlení v kontextu historie přírodních věd a vývoje vědecké metodologie).